SHPËRNDAJE

HTC 606w

Janë shfaqur detajet dhe disa fotografi të një smartphone-i të ri Android nga HTC, HTC 606W, i cili duket të jetë një smartphone i rangut të mesëm.

HTC 606W sipas engadget dhe phonearena pritet të shfaqet me ekrani 4.5 inç në rezolucion qHD 540 X 960 pikselë, dhe procesorin 4-bërthamorë 1.2GHz me 1GB RAM.

Karakteristikat tjera të tij janë kamera e dyfishtë, ajo frontale për video thirrje 1.6 megapikselë dhe të pasmen për foto dhe video me 8 megapixel, gjithashtu do të ketë sloten për kartela microSD.

Nuk ka ende detaje se ku the si do të jetë në dispozicion, nëse shfaqen me shumë informacione lidhe me të do të njoftojmë me kohë. |ameble|

SHPËRNDAJE