SHPËRNDAJE

Samsung Galaxy S4 është afër në zbulimin zyrtar të tij, por një seri e fotografive është përhapur që zbulon dizajnin e smartphone-it. Përderisa Samsung është përpjekur ta fsheh pajisjen në të madhe, smartphone i tyre është paraqitur ne një forum në gjuhën kineze “52 Samsung”.

Galaxy S4 thuhet të shfaqet më ekran 5 inç AMOLED Super definicion të lartë dhe rezolucion 1080p, procesorin tetë-bërthama, memorie të brendshme deri në 64GB, 2GB RAM, dhe kamerë 13 megapixel me sistemin operativ Android 4.2 Jelly Bean.

Ai gjithashtu thuhet të ketë një numër kontrollesh interesante (touch), Samsung zyrtarisht pritet të shfaqet gjatë një konference të organizuar për ditën e enjte. |ameble|

[divider top=”0″]

SHPËRNDAJE