SHPËRNDAJE

Edhe me herët është bërë njoftimi se Samsung së shpejti do të lanson një model të ri nga seria e njohur Galaxy, Samasung Galaxy S4 Zoom, dhe pikërisht sot është shfaqur edhe fotoja e parë e këtij modeli në Sammobile.

 Samasung Galaxy S4 Zoom

Si duket ky model është bazuar në modelin Galaxy S4 Mini, me nëj ekran qHD Super AMOLED, me procesor 2 – Bërthamor 1.6 GHz, 1 GB RAM Memorie, hapësirë të brendshme 8 GB e cila mund të zgjerohet deri ne 64 GB me anë të MicroSD kartelës dhe do të ketë të instaluar platformën Android 4.2.2. Ajo që e veçon këtë pajisje është padyshim kamera prej 16 Megapikselë-ve.

Prezantimi i kësaj pajisje pritet të bëhet në ngjarjen e organizuar nga Samsung me 20 Qershor. |ameble|

SHPËRNDAJE