SHPËRNDAJE

Në imazhin e më poshtëm supozohet të jetë modeli i ardhshëm i Nokia-s phablet-i 6 inç. Në ketë foto të publikuar nga wpcentral shihet smartphone-i i lansuar se fundmi Nokia Lumia 1020 dhe në të djathtë është phablet-i i përfolur që në dimensione duket shumë më i madh. Në të njëjtën kohë janë shfaqur lajme se ky model do të quhet Nokia Lumia 1520.

Nokia Lumia 1520

Ndryshe i koduar si Sirius, Nokia Lumia 1520 pritet të dal me platformën Windows 8 RT dhe do të jetë i pajisur me ekran 6 inç 1080p, procesorin 4-bërthamor Snapdragon 800 dhe me kamerë 20 megapikselë PureView.

Për fat të keq nuk ka informata për çmimin ose disponueshmërinë e tij nëpër botë. Për tjera informata mbetet të shihen ditën e ardhshme. |ameble|

SHPËRNDAJE