SHPËRNDAJE

Janë zbuluar specifikat për pasuesin e smartphone-it HTC One X, pajisja do të quhet HTC M7 dhe do të shfaqet me ekran 4.7 inç të plotë HD, rezolutë 1920X1080 pixels, dhe në platformën Android Jelly Bean.

HTC M7 do të mbështetet me procesorë quad core Qualcomm Snapdragon, clocked në 1.7Ghz, dhe gjithashtu do të shfaqet me 2GB RAM dhe 32GB memorie hapësirë të integruar.
Specifikat të tjera të HTC M7 përfshijnë kamera dyfishtë, frontale me 2 megapixel, kamerë kjo e cila ofron video të plotë HD në 1080p, dhe atë të pasme 13 megapixel me lente f/2.0.

Nuk ka detaje ende se kur do të jenë në dispozicion dhe se sa do të shitet. |ameble| [divider top=”0″]

SHPËRNDAJE