SHPËRNDAJE

LG G VistaSmartphone-i LG G Vista pritet të lansohet në Verizon Wireless dhe tani më janë shfaqur disa nga specifikat kryesore për pajisjen.

LG G Vista pritet të ketë ekranin HD 5.7 inç me një rezolucion prej 1280 x 720 pikseleve i përkrahur nga procesori 4-bërthamor Qualcomm Snapdragon 400 SoC.

Karakteristikat e tjera të LG G Vista do të përfshijë 1.5 GB RAM memorie, 8GB hapësirë të brendshme, kamerën frontale 1.3 megapilsel, kamerën kryesore 8 megapiksel dhe një bateri 3. 200 mAh.

LG G Vista do të vijë me Android 4.4 Kitkat dhe pajisja pritet së pari të lansohet në SHBA. /ameble

SHPËRNDAJE