SHPËRNDAJE

Kompania e njohur Taivaneze HTC siç duket nuk ka të ndalur. Pas publikimit të serisë së smartphone-ve HTC Windows Phone 8X ,8S dhe One X +, tani kemi të shfaqur një mrekulli në vete. Është fjala pikërisht për smartphone-in HTC J Butterly i cili u shfaq dje në ueb faqen zyrtare të HTC versioni Japonez, dhe është vërtet mbresëlënëse ngase ky i fundit është i madhesise 5-inç me rezolucion 1080p.

HTC J Butterfly ka ekran LCD 3 i cili punon ne 440ppi qe është një rezolucion i mrekullueshëm, por nuk është vetëm rezolucioni që e bënë këtë smartphone kaq të mirë, por edhe fakti qe është i hollë vetëm 9.1mm.

Butterfly ka vërtet gjithçka që ju duhet duke marrë parasysh edhe procesorin e tij katër-bërthamor 1.5GHz, Ram Memorie prej 2GB dhe kamerë 8-megapiksel, ky i fundit tashmë ka të instaluar sistemin operativ Android 4.1 Jelly Bean.

HTC J Butterfly do të filloj të shitet nga fundi i muajit dhjetor duke filluar në Japoni dhe çmimi i tij akoma nuk dihet.

Specifikat Harduerike të HTC J Butterfly:

  • Procesor: Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064, Quad core, 1500 MHz,
  • RAM: 2024 MB
  • Kamerë: 8 Megapiksele, (1080p HD)
  • Ekrani: 5 inç, Super LCD 3, Scratch-resistant glass.
  • Sistemi Operativ: Android 4.1 Jelly Bean
  • Hapësira interne: 16GB

[youtube id=”OMSstF44my4″ width=”600″ height=”350″]

|htc||ameble|  [divider top=”0″]

SHPËRNDAJE