SHPËRNDAJE

Amazon SmartphoneVitin e kaluar kemi dëgjuar thashetheme se Amazon është duke punuar në një smartphone të tyre, i cili është përfolur të quhet Amazon Kindle, kurse tani sipas një raporti të fundit thuhet se Amazon do të bëjë lançimin e tij në qershor të këtij viti. Lajmi vjen nga DigiTimes, të cilët kanë thënë se Amazon do të lansoj pajisjen në tremujorin e dytë, por që është vonuar pak për shkak të çështjeve të prodhimit dhe tani do të lansohet në muajin qershor.

Ende nuk ka detaje në lidhje me ketë pajisje, ajo që dihet është se pajisja do të paraqitet me versionin e Amazon-it në Android njëjtë si në tabletët e tyre Kindle Fire. |ameble|

SHPËRNDAJE