SHPËRNDAJE

Sony gjatë kësaj jave është pritur të njoftojë zyrtarisht për dy pajisje të reja në CES, Xperia Sony Xperia Z dhe ZL, dhe tani për tani Xperia Sony Z është shfaqur në CES.

Disa foto të bëra nga Engadget janë shfaqur për Xperia Sony Z të cilat mund ti shihni në fotot e me poshtme, për më shumë detaje ju njoftojmë më vonë.

Xperia Sony Z dhe ZL pritet të shfaqen me ekran 5 inç të plotë HD dhe rezolutë 1920×1080 pixel, plus procesorin quad core Qualcomm Snapdragon S4 Pro me 2GB RAM.

Specifikat tjera të Z dhe ZL përfshijnë grafikë Adreno 320, plus kamerë të dyfishtë, 13 megapixel në anën e pasme për foto dhe video dhe tjetra frontale për video chat. |ameble| [divider top=”0″]

SHPËRNDAJE