SHPËRNDAJE

Është Smartphone kinez i bërë me Android, Oppo Find 5, sipas thashethemeve të deri tashme ka disa specifika mbresëlënëse dhe dizajn mjaft të hollë. Si duket mund të prezantohet shumë shpejt për tregun e Kinës.

Oppo me zyrë në SHBA ka njoftuar se Oppo Find 5 do të jetë i pranishëm edhe në SHBA dhe do të ketë çmimin prej 499 $ i zhbllokuar , për vende tjera nuk ka ende informacione.

Oppo Find 5 është me Android 4.1.2 Jelly Bean, smartphone ky me ekran 5 inç 1920×1080 Full HD bërë nga Gorilla Glass CORNING 2. Posedon procesorë 1.5GHz quad-core Qualcomm, 2GB RAM dhe 16GB memorie të brendshëm. Nuk dihet ende saktësisht se kur do të jetë në dispozicion, por shpresojmë se detajet e tij do të shfaqën në Pekin në ngjarjen e kompanisë me 12 dhjetor. |ameble| [divider top=”0″]

SHPËRNDAJE