SHPËRNDAJE

Sony ka shtuar një tjetër smartphone Android në varkun e tyre Xperia duke lansuar kështu Sony Xperia E, i cili do të jetë në dispozicion sipas zgjedhjes tuaj me një SIM ose SIM kartë të dyfishtë.

Sony Xperia E, vjen me Android 4.1 Jelly Bean, dhe do të shfaqët me ekran 3.5 inç, rezolutë 320×480 piksell dhe procesorë 1GHz Qualcomm Snapdragon MSM7227A. Specifikat e tjera në Sony Xperia E përfshijnë kamerë 3,2 megapixel me fokus automatik dhe aftësinë për të regjistruar video VGA, posedon 512MB RAM dhe një slot për kartën microSD. Sony Xperia E do të lansohet në tremujorin e parë të vitit 2012, ende nuk ka detaje për çmimet. |ameble|

 [divider top=”0″]

SHPËRNDAJE