SHPËRNDAJE

Thashetheme të reja janë se kompania Sony po planifikon të lansoj një smartphone të ri gjatë këtij viti që do të konkurrojë me HTC One dhe Samsung Galaxy S4.

Sipas një raporti nga blogu i tyre Xperia, ky smartphone i ardhshëm i koduar si Xperia C670X thuhet të jetë e pajisur me ekran të plotë me definicion të lartë 4.8 inç, 4-bërthamorë Snapdragon 600 1.8GHz, grafika Adreno 320 dhe kamerën e pasme 13 megapixel. Pajisja është thënë të posedoj 2GB RAM, 32GB hapësirë e brendshme dhe me sistemin operativ Android 4.2 Jelly Bean. Xperia C670X po planifikohet për lansim diku gjatë verës. |ameble| [divider top=”0″]

SHPËRNDAJE