SHPËRNDAJE

Sony Xperia Z3 pritet të prezantohet në konferencën IFA që do të mbahet me 3 Shtator.

Smartphone më i ri nga Sony pritet të vijë me një ekran me definicion të plotë me madhësi prej 5.1 inçëve me rezolucion prej 1920 x 1080 pikselëve e përkrahur nga procesori 4-berthamorQualcomm Snapdragon 801me shpejtësi prej 2.5GHz, 3GB RAM memorie dhe 16GB hapësirë të brendshme e cila mund të rritet nëpërmjet microSD kartelës.

http://www.youtube.com/watch?v=6-sAf2qNI5Y

Po ashtu Sony Xperia Z3 pritet të ketë 2 megapiksel kamerën frontale, 20.7 megapiksel kamerën kryesore dhe do të ketë versionin e sistemit operativ Android 4.4.4 KitKat.

Sipas një raporti të fundit, çmimi i Sony Xperia Z3 në Evropë do të rreth 650 €. /ameble

SHPËRNDAJE