SHPËRNDAJE

Asus ka njoftuar zyrtarisht për tabletin Memo Pad me android që do të jetë në dispozicion nga fundi i këtij muaji për 150 $.

Asus Memo Pad do të vijë me Android 4.1 Jelly Bean dhe përmban procesorë 1GHz VIA WM8950 dhe Mali 400 GPU, plus ekranin 7 inç me rezolucion 1024X600 pixel. Specifikat tjera të Asus Memo Pad përfshijnë 16GB hapësirë e integruar plus sloten për kartelën microSD që përkrahë deri 32GB, gjithashtu posedon edhe kamerën frontale 1 Megapixel e cila mund të kap video HD në 720p.

Tableti do të jetë në dispozicion në një varg ngjyrash dhe do të shitet me pakicë për 150 $. |ameble| [divider top=”0″]

SHPËRNDAJE