SHPËRNDAJE

Në momentin kur ishte shpallur lajmi se PlayBook BlackBerry do të dilte së shpejti në treg ky tabletë u bë i shumëpritur sidomos për personat e apasionuar pas BlackBerry produkteve, por që në momenti kur ky tabletë u shfaq nuk ishte se shënoje një shitje të madhe apo dëshirë për ta pasur.

Pavarësisht se procesori i këtij tableti ishte dual-core, ky produkt nuk mbështeste platformën native te e-mailave, dhe ishte jo shume i pëlqyer ne krahasim me tabletet e tjerë. Por qe ne fillim te vitit 2012 kur ky tablet u be upgrade me software-in e ri Playbook2.0 gjerat filluan te ndryshojnë për se mbari. Jo vetëm qe ky tabletë u be me i mire kur u ndryshua Sistemi Operativ I tij por ai shume shpejt mori zemrat e shume fansave neper bote. Çmimi I tij sillet nga nga 240 dollar amerikan.

Ky tabletë është me 7-inç ekran dhe procesor dual-core.

BlackBerry Play Book specifikat:

Këtë tablet mund ta gjeni edhe me këta emra: RIM BlackBerry 3G+PlayBook

Hardueri dhe Specifikat

 • Procesori: Dual core processor, Fast processor (1000 MHz)
 • Pesha&Madhesia: 14.99 oz (425 g), 7.60 x 5.10 x 0.40 (194 x 130 x 10 mm)
 • Rezolucioni: High 1024×600 piksela
 • RAM: (1024 MB RAM)
 • Grafika:
 • Kamera: 5Megapiksel kamera e prapa, ndersa 3Megapiksel kamera para.
 • Touchscreen: Capacitive dhe Multi-touch
 • Bateria: 4800 mAh
 • Built-in Storage: 32GB
 • Portet: Micro USB, Micro HDMI, 3.5mm headset
 • Wireless: Wifi-Fi 802.11a/b/g/n; Bluetooth 2.1+EDR

[divider top=”0″]

SHPËRNDAJE