4G LTE
Fillimi Etiketat 4G LTE

Etiketa: 4G LTE

Qualcomm dhe Ericsson testojnë shpejtësinë LTE Cat10

Qualcomm dhe Ericsson kanë lajmëruar së bashku se kanë testuar me sukses shpejtësinë LTE Cat10 450 Mbps në pajisjet më të fundit. Kjo shpejtësi e...

Operatori Vala vjen me 4G (LTE)

Posta dhe Telekomi i Kosovës ka nënshkruar sot kontratën për implementimin e teknologjisë 4G (LTE), me dy kompani prestigjioze, Alcatel Lucent dhe Nokia Solutions...

Evropa aprovon përdorimin 3G dhe 4G në aeroplanët

Evropianët së shpejti do të jenë në gjendje të qasen në Facebook edhe gjatë fluturimeve me aeroplan. Agjensioni për Siguri i Aviacionit të Evropës këtë...

LG kalon shitjen e 10 milion smartphone-ve LTE

LG ka njoftuar se kanë arritur të shes mbi 10 milionë pajisje smartphone LTE përreth globit, që është fryt i punës së tyre. Duket...