64-bit
Fillimi Etiketat 64-bit

Etiketa: 64-bit

Intel njofton për procesorë të ri 64-Bit për pajisjet Android

Intel gjatë një prezantimi në MWC 2014 në Barcelonë ka njoftuar për dy procesorë të ri 64-bit të dizajnuar për smarthphone dhe tablet Android. Procesorët...

Procesori i parë 64-bit nga Qualcomm është Snapdragon 410

Qualcomm ka njoftuar për procesorët e tyre të parë me 64-bit, Snapdragon 410. Procesori më i ri i kompanisë premton që të shfaqet me...

Samsung konfirmon prodhimin në masë të procesorëve 64-bit Exynos

Gjatë një konference për shtyp e caktuar për prezantim të fitimeve për çerekun e tretë të këtij viti, kompania Samsung ka konfirmuar se procesorët...