Amazon Kindle Fire
Fillimi Etiketat Amazon Kindle Fire

Etiketa: Amazon Kindle Fire

Zgjerohet tregu për Kindle Fire HD 8.9

Amazon sapo njoftoi se tableti 8.9 inç Kindle Fire HD nga tani është në dispozicion në shumë tregje duke përfshirë Britaninë e Madhe, Gjermanin,...

Bing do të jetë motori kërkimor i tabletëve Kindle Fire HD

Microsoft vazhdon me agresivitetit e tij pozitivë që te prezantoj motorin e saj kërkimor të të dhënave Bing. Siç duket ata këtë pune e...

Shtohet Familja e Tabletëve Amazon Kindle

Amazon edhe zyrtarisht ka publikuar tre Kindle Fire HD në konferencën për media të mbajtur mbrëmë në Santa Monica të Kalifornise. Kindle Fire HD...

Drejtpërdrejt: Konferenca për media e Amazon

Kemi raportuar edhe sot më heret gjatë dites se Amazon po përgatitet të zbuloje gjëra të reja para nesh duke perfshire këtu befasisht edhe...

Fotot paralajmëruese të Amazon Kindle Fire 2

Amazon Kindle Fire me të vërtet ishte ai qe i hapi rrugë çmimit prej 200 dollar për një tablet solid duke vazhduar disa muaj...

Vlerësim: Amazon Kindle Fire

Amazon Kindle Fire është tableti i parë shumë ngjyrësh dhe dybërthamor nga Amazon. Dual core, 1000 MHz, TI OMAP4 Procesor, ekran të madhesisë 7 inç...

Amazon vjen me tre lloje të reja të “Kindle Fire”

Duke u bazuar në të dhënat e NPD DisplaySearch, shumë tabletë të Kindle  tani më janë duke u prodhuar. Siç po duket Kinde Fire 2...

Krahasim: “Google Nexus 7” kundrejt konkurrencës

Ja, ku jemi një dite pasi morëm të dhënat zyrtare të Google që u bënë publike në sesionin e parë te “Google I/O 2012”....