Amazon
Fillimi Etiketat Amazon

Etiketa: Amazon

Amazon prezanton dronin e ri për dërgimin e porosive (video)

Dy vjet më parë, krye-shefi i Amazon-it, Jeff Bezos kishte prezantuar dronin e parë me plan dërgimin e porosive në një segment prej 60...

Google synon të fillojë dërgimin e porosive me Drone

Dy vjet më parë kompania Amazon kishte zbuluar planet e saj për mundësin e dërgimit të porosive nëpërmes Drone-it, projekt ky i quajtur Prime Air. Ende ky projekt...

Amazon njofton për Fire TV Stick

Amazon sot në mëngjes ka bërë një njoftim të papritur duke lansuar kështu pajisjen Fire TV Stick, dhe kështu ka hyrë zyrtarisht në botën...

Amazon prezanton smartphone-in e tyre të parë “Fire Phone”

Amazon sot ka prezantuar zyrtarisht smartphone e tyre të parë, siç edhe pritej smartphone-i i tyre ofron disa tipare unike që pak a shumë mund të...

Lansohet Amazon Prime Music

Janë dëgjuar shumë thashetheme që Amazon do të lansoj një shërbim të ri streaming për muzikë. Ky shërbim tani është zyrtarizuar dhe është quajtur Amazon Prime Music....

A është ky smartphone-i i parë nga Amazon?

Ky është smartphone-i i parë nga Amazon, apo të paktën janë përpjekjet e para të Amazon-it për të hyrë në botën e smartphone-ve. Imazhet e...

Video praktike: Amazon Kindle Fire HD

Teknologjia HD është futur edhe tek pajisjet Kindle Fire nga Amazon. Tableti i parë HD nga Amazon është emëruar me po të njëjtin emër...

Smartphone-i Amazon të prodhohet nga HTC

Ka pasur thashetheme që një kohë të gjatë se Amazon është duke punuar në një smartphone të ri dhe tani në bazë të një...

Në zhvillim Amazon 3D Phone me katër kamera

Këtë javë është përfolur se Amazon është duke zhvilluar një smartphone të ri Amazon 3D që do të jetë i pajisur me një teknologji...

Prezantohet modeli i përditsuar i tabletit Amazon Kindle Fire HD

Përveç prezantimit të tabletit të ri Kindle Fire HDX, Amazon ka prezantuar gjithashtu edhe një version të ri të përditësuar të tabletit Kindle Fire...

Amazon prezanton tablet të ri Kindle Fire HDX

Amazon ka prezantuar modelet e reja të tabletëve Kindle Fire, të quajtur Amazon Kindle Fire HDX, pajisje kjo që vjen më dy madhësi njëra...

Amazon është duke punuar në 3D Smartphone

Për më shumë se një vit, ka pasur zëra kinse Amazon është duke punuar në një smartphone. Tani, The Wall Street Journal ka njoftuar...