Angry Birds
Fillimi Etiketat Angry Birds

Etiketa: Angry Birds

Lansohet Angry Birds Epic për platforma të shumëfishta

Rovio ka njoftuar se loja e fundit e tyre Angry Birds Epic është e gatshme që nga sot për të shkarkuar në platforma të...

Angry Birds Go! tani në dispozicion për shkarkim

Në fillim të këtij viti, stafi nga Rovio kishin paralajmëruar për serinë e re të quajtur Angry Birds Go! e cila ishte prezantuar disa...

Angry Birds Star Wars II, vjen me 19 Shtator

Edhe një tjetër lojë po vjen nga Angry Birds, por që me të vërtetë nuk është një surprizë e madhe! Angry Birds Star Wars II...

Angry Birds ofron mbi 100 nivele për Windows Phone

Rovio Mobile kanë rilansuar lojën e tyre Angry Birds për platformën e Microsoft-it Windows Phone, ky versioni i ri posedon 100 nivele të reja...

Angry Birds falas për iOS (iPhone, iPad)

Rovio për herë të parë ka lëshuar lojën pa pagesë për platformën iOS, dhe si duket ketë e ka bërë për të arritur një...

Zhvilluesit e Angry Birds vijnë me lojën e re “The Croods”

Rovio, që ju e njihni si zhvilluesi që qëndron prapa lojës Angry Birds, ka njoftuar sot se është bashkuar me DreamWorks Animation për të krijuar...

Krijuesit e Angry Bird, Rovio me më shumë se 1 miliard...

Zhvilluesit e lojës së popullarizuar Angry Birds, Rovio kanë njoftuar se lojërat e tyre kanë kaluar tashmë 1 miliard shkarkime dhe kanë mbi 263...

Angry Birds me përditësimin ofron 30 nivele të reja

Kompania Rovio, krijuese e lojës Angry Birds, ka vënë një përditësim të ri për versionin e saj Angry Birds Space, me ç ‘rast janë...

Ish-zhvilluesit e Angry Birds kanë lansuar një lojë të re për...

Është e pamohueshme se sa e famshme është bërë Angry Birds nga Rovio e cila është shkarkuar 30 milion herë vetëm gjatë javës së...

Angry Birds përditësohet me sezona të dimrit

Shumë lojtarë deri me tani, nuk ka dyshim se kanë përfunduar te gjitha sezonet e ofruara të Angry Birds, ndoshta edhe kanë arritur tre...

Angry Birds në Samsung smart TV

Samsung ka bërë të ditur se në televizorët e tij "smart" është në dispozicion edhe loja jashtëzakonisht e popullarizuar Angry Birds nga kompania Finlandeze...

Loja e re “Amazing Alex” nga krijuesit e Angry Birds

Një lojë e re krejt ndryshe dhe qe është përpunuar nga krijuesit e lojës se suksesshëm Angry Birds qe do të lansohet më datën 12 korrik...