Aplikacion
Fillimi Etiketat Aplikacion

Etiketa: Aplikacion

Skype Translator tani në dispozicion për shkarkim për të gjithë

Microsoft ka njoftuar për opsionin Skype Translator (përkthyesin) i cili tani e tutje është në dispozicion për të gjithë. Skype Translator ishte prezantuar edhe një vit...

VLC për Android me një tipar të ri

VLC është një prej softuerëve më të preferuar në botë për të luajtur videot. Si softuer përdoret nga miliona njerëz në mbarë botën, dhe...

Facebook Messenger me shërbimin e ri për video-thirrje

Facebook me përditësimin e fundit të Messenger-it do sjellë shërbimin e ri për video-thirrje. Ky shërbim, i cili duket se është zhvilluar për të sfiduar...

Përditësimi i fundit i Instagram-it sjell opsione të reja

Instagram ka njoftuar se ka lëshuar një përditësim të ri të aplikacionit të tyre mobil për platformën iOS dhe Android. Përditësimi sjell disa opsione të reja...

Facebook si duket po teston integrimin e WhatsApp-it në aplikacion

Vitin e kaluar, Facebook kishte blerë aplikacionin e shumë njohur për mesazhe WhatsApp, në një shumë prej 19 miliardë dollarësh dhe si duket kompania tani...

OnePlus publikon OxygenOS

OnePlus ka deklaruar se sistemi i parë i kësaj kompanie tanimë është i gatshëm për përdorim. Sistemi i tyre i quajtur OxygenOS mund të...

Facebook lanson platformën e re në Facebook Messenger

Siç edhe pritej, Facebook gjatë një konference së saj për zhvillues të mbajtur dje ka njoftuar zyrtarisht për platformën Messenger. Ky tipar i ri...

Microsoft njofton për lansimin e paketës Office 2016 developer preview

Microsoft ka njoftuar për lansimin e paketës Microsoft Office 2016 developer preview (një para-pamje për zhvillues), softuer ky i cili ka qenë në dispozicion që...

Apple lanson përditësimin iOS 8.2 – mund ta shkarkoni!

Pas shumë pritjeve për lansimin e një përditësimi të ri të iOS-it, Apple tani ka nxjerrë për shkarkim version e ri iOS 8.2. Siç është...

Google lanson aplikacionin “YouTube for Kids”

Siç edhe kishte premtuar, Google tani zyrtarisht ka lansuar shërbimin YouTube for Kids (Youtube për fëmijë). Është një aplikacion i veçantë që është i ndarë vetëm...

Microsoft blen Sunrise, një nga aplikacionet më të mira për kalendar

Microsoft ka blerë zyrtarisht Sunrise, një aplikacion i lezetshëm kalendarik për platformat iOS dhe Android. Marrëveshja thuhet të jetë në vlerë prej 100 milionë dollarësh,...

Parlamenti Evropian ndalon përdorimin e aplikacionit të ri Microsoft Outlook

Disa javë më parë Microsoft ka lancuar aplikacionin për mail-a Outlook. Aplikacioni është në dispozicion për platformat iOS dhe Android dhe duket të jetë goxha i...