Aplikacione
Fillimi Etiketat Aplikacione

Etiketa: Aplikacione

Microsoft lanson Sprinkles, një kamera aplikacion për iOS

Microsoft po hyn në konkurrencën e kamerave për argëtim, me një aplikacion për iOS të quajtur Sprinkles, që tashmë është shfaqur tek kategoria "new apps...

Studentët e Inxhinierisë Elektrike zhvillojnë një aplikacion unik për Facebook, RateMyFriends

Studentët e Universitetin të Prishtinës, Fakultetit të Inxhinierisë Elektrike kanë krijuar një aplikacion jo të zakonshëm për rrjetin më të popullarizuar social, Facebook. Studentët...

Loja Flappy Bird hiqet nga Google Play dhe iOS App Store

Dje kanë filluar të qarkullojnë lajme se zhvilluesi i aplikacionit Flappy Bird ka vendosur që të tërheq këtë lojë nga dyqanet virtuale më të...

Apple fitoi 10 miliard $ nga Aplikacionet gjatë 2013

Industria e aplikacioneve pa dyshim që është ndër më  profitabilet viteve të fundit, këtë gjë më së miri  e dëshmon edhe historia e suksesit...

Waze integrohen në Google Maps

Përdoruesit e Google Maps tani mund të marrin ndihmë duke ju shmangur bllokimit të trafikut dhe aksidenteve  nëpërmes përditësimeve të Waze-s. Versionet e Google Maps...

Aplikacione pa pagesë për 5 vjetorin e AppStore-it

5 vjet më parë Apple kishte filluar AppStore-in e tyre (dyqanin online të aplikacioneve) që vërtet ka qenë një sukses i madh për kompaninë. Tani...

Lansohet aplikacioni Facebook 5.0 për Windows Phone 8

Facebook ka lëshuar një version të ri të aplikacionit Facebook celular për platformën Microsoft Windows Phone 8, i cili vjen me një varg veçorish...

Sa përdoren sot mesazhet me SMS?

Sipas një raporti të fundit, aplikacionet Chat apo aplikacionet për mesazhe nëpër smartphone, tanimë janë më të preferuar se sa mesazhet me SMS apo...

Lansohet platforma për zhvillim të aplikacioneve Intel HTML5

Intel ka lansuar shërbimin e tyre platformë, në formën Intel HTML5 App Development Environment, e cila përfshinë një grup veglash të ndër-platformave HTML5 të cilat...

Yahoo blen aplikacionin Summly për 30 milion $

Ata që posedojnë iPhone mund ta kenë përdorur aplikacionin e quajtur Summly i cili ka filluar nga një adoleshent britanik Nick D'Aloiso, Yahoo ka...

Windows Store arrin 50.000 aplikacione

Microsoft këto ditë ka kaluar shifrën 50.000 të aplikacioneve të saj në Windows Store. Sipas MetroStore Scanner, nga dita e sotshme në dispozicion janë...

Apple ka paguar mbi 8 miliardë $ për zhvilluesit

AppStore ka qenë një sukses i madh për kompaninë Apple, me miliarda aplikacione janë shkarkuar, kjo ka qenë sukses i madh edhe për zhvilluesit...