Bing
Fillimi Etiketat Bing

Etiketa: Bing

Twitter lanson shërbimin Bing për përkthime të tweets-ave

Që një kohë të gjatë Twitter ka qenë duke testuar shërbimin për përkthime Bing të Microsoft-it, funksion ky që gjithashtu ka qenë në dispozicion për...

Microsoft përfitoj më së shumti nga iOS 8 dhe OS X...

Dje kompania Apple prezantoj dy përditësime të mëdha në sistemet e saj për smartphone dhe Desktop, iOS 8 dhe OS X Yosemite. Sipas prezantimit të dy...

Bing integrohet me Facebook-un

Microsoft është vazhdimisht duke shtuar veçori të reja tek motori i tyre i kërkimit Bing, edhe pse të gjitha këto ndryshime duhet të bëhen...

Microsoft në plan të ridizajnoj logot për Bing, Skype, Yammer dhe...

Microsoft kanë zbuluar planet e saj për rinovimin e shërbimeve Bing, Skype, Yammer dhe Xbox gjatë një ngjarje ditore për dizajner “Design Day 2013”...

Google vs Bing!

Midis motorëve të kërkimit Google dhe atij Bing, gjithmonë Google ka mbizotëruar si zgjedhja më e mirë, kjo edhe sipas nesh është e pranueshme....

Microsoft përditëson softuerin Bing për desktop

Microsoft ka lansuar një përditësim për softuerin e tyre Bing që përdoret ne kompjuterët Desktop. Versioni 1.1 për dekstop sjell një shtyllë të kërkimit...

Bing do të jetë motori kërkimor i tabletëve Kindle Fire HD

Microsoft vazhdon me agresivitetit e tij pozitivë që te prezantoj motorin e saj kërkimor të të dhënave Bing. Siç duket ata këtë pune e...

Bing apo Google?

Microsoft është duke filluar një fushatë të re në SHBA me shpresë se do të bindë kërkuesit që bëjnë kërkimin në internet nëpërmjet Google.com...