BlackBerry 10
Fillimi Etiketat BlackBerry 10

Etiketa: BlackBerry 10

BlackBerry prezanton dy smartphone të ri në MWC, modelet Z3 dhe...

Pas disa modeleve të reja Android që janë prezantuar nga kompani tjera, edhe BlackBerry sot ka dal në skenën e Kongresit Botëror të pajisjeve...

Prezantohet modeli BlackBerry 9720 me platformë të vjetër

BlackBerry ka bërë edhe një njoftim tjetër që me të vërtetë na bën të mendojmë se çfarë po bën kjo kompani. Ata kanë njoftuar...

BlackBerry e hapur për privatizim

Kompania kanadeze BlackBerry ka njoftuar se ka formuar një komision të veçantë me bordin e drejtorëve që të gjejnë "alternativa strategjike" për të ngritur...

S’ka Instagram për Blackberry 10

Mjerisht, nëse keni pritur të keni aplikacionin Instagram në platformat tjera përveç iOS dhe Android, siç ishte spekuluar dhe nuk ndodhi për platformën Windows...

WhatsApp për BB10 në muajin Mars

E fundit që kemi dëgjuar ka qenë që WhatsApp nuk kishte plane të menjëhershme për përgatitjen e një aplikacioni për Blackberry 10. Kjo në...

BlackBerry Q10 i ri me tastierë QWERTY

Pas shpalljes së smartphone-it BlackBerry Z10, RIM apo siç quhet tani Blackberry kanë shfaqur gjithashtu edhe smartphone-in tjetër të ri BlackBerry Q10, i cili...

Shfaqet zyrtarisht BlackBerry Z10

RIM ka shfaqur zyrtarisht platformën e tyre të re BlackBerry 10 dhe gjithashtu smartphone-in e parë të emëruar BlackBerry Z10 që tani posedojm të dhëna...

Lenovo po shqyrton blerjen e platformës RIM

Lenovo po kërkon për rritjen e njësisë së tyre për celular, dhe janë duke shqyrtuar blerjen e ndonjë kompanie të celularëve, që rezulton se...

15.000 aplikacione për BlackBerry 10, në vetëm 37.5 orë

RIM po bëhet gati për lançimin e sistemin e tyre operativ BlackBerry OS 10, i cili është planifikuar të fillojë më 30 janar, dhe...

Blackberry 10 do të nis më 70 mijë aplikacione

Platformat iOS dhe Android, secili kanë më shumë se gjysmë milioni aplikacione, kështu që keni mjaft për të zgjedhur. Mirëpo tani ani edhe platforma...

Shfaqen imazhe të sistemit operativ Blackberry 10

Dje është zbuluar se RIM (Research In Motion, kompani kanadeze që merret me zhvillimin e platformës mobile BlackBerry), pritet të shpall sistemin operativ BlackBerry...

Ska WhatsApp për Blackberry 10

Disa nga ju mund të keni dëgjuar, se aplikacioni WhatsApp kohët e fundit është përditësuar për platformën Windows Phone 8, sistemi e fundit operativ...