CES 2013
Fillimi Etiketat CES 2013

Etiketa: CES 2013

Më të mirat nga CES 2013

Këto pra kanë qenë vetëm disa nga teknologjitë apo pajisjet me të reja qe janë prezantuar gjatë ngjarjes CES 2013, ne kemi raportuar edhe...

Prezantohet TP-Link M5350 Mobile 3G Wi-Fi Hotspot

Një produkt i ri është prezantuar në CES 2013 i quajtur TP-Link M5350. Kjo pajisje është e pajisur me bateri për 3G mobile Wi-Fi...

Archos njofton për katër tabletë me Android

Archos ka njoftuar për një varg të ri të tablateve Android, të quajtur vargu Archos Titanium, ata vijnë me madhësi të ndryshme të ekranit kurse...

iPotty synon të argëtojë fëmijët e vegjël gjatë tualetit

Ndoshta një tabletë do të hiqte nervozen tuaj për fëmijën, që të qëndroj në oturak më gjatë. Ëshë shfaqur një produkt i ri për prindërit...

Samsung ka shfaqur një TV të ri 110 inç në CES...

Samsung ka shfaqur një televizion të ri në panairin CES 2013 që po mbahet në Las Vegas, që është pak më i madh se...

Samsung prezanton ekranin fleksibil YOUM në CES 2013

Ne kemi raportuar edhe më parë për ekran fleksibil nga Samsung, të cilët tani janë prezantuar në CES dhe quhet youm, edhe pse këtë...

ZTE në bisedime për smartphone Mozilla në Evropë

Kompania kineze ZTE është duke punuar në një smartphone të ri që thuhet se do të përdorë sistemin operativ Mozilla Firefox, dhe po mendojnë...

LG shfaq TV-në e parë në botë OLED të lakuar

LG ka shfaqur sot një TV të re OLED në CES, edhe pse kjo është pak më ndryshe se HDTC tuaja standarde, ajo përmban...
video

Tableti masiv Panasonic me Windows 8

Panasonic ka zbuluar një tabletë prototip masiv 20 inç në CES këtë javë, që është i pajisur me procesorë Intel Core i5-3427U Ivy Bridge, dhe...

Qualcomm ka prezantuar dy procesorë të ri Snapdragon

Qualcomm ka prezantuar dy procesorë të ri për smartphone të serisë se tyre Snapdragon, Qualcomm Snapdragon 600 dhe 800 të cilat janë projektuar më...

Microsoft shet 60 milion licenca të Windows 8

Pavarësisht se a ju pëlqen dizajni i sistemit të ri Windows 8 apo jo, kompania Microsoft sot ka festuar shitjen e 60 milionë licencave për...
video

Demonstrimi i Gorilla Glass 3 në CES 2013

Kompania Corning më parë kishte njoftuar për ekranin e tyre të ri Gorilla Glass 3, të cilin e ka ndërtuar më teknologjinë e përdorur...