CES 2013
Fillimi Etiketat CES 2013

Etiketa: CES 2013

Huawei njofton për tre smartphone të ri

Huawei sot ka njoftuar zyrtarisht për smartphone të tyre të ri dy me platformën Android dhe një Windows Phone. I pari Huawei Ascend D2 i...

Asus njofton për Qube Google TV Set Top Box

Asus ka njoftuar për lançimin e një pajisje të re Google TV. Asus Qube e cila është një Google TV Set Top Box për...
video

Smartphone-i me Ubuntu në CES 2013

Javën qe shkoj kemi njoftuar për platformën e ri Ubuntu, nëse nuk jeni të kënaqur me android, iOS, Windows Phone apo diç tjetër, para...

Toshiba njofton për laptopin e ri Qosmio X875

Nëse keni kërkuar një laptop me grafikë të fuqishme që nuk është ultrabook, Toshiba ka njoftuar sot për modelin e ri Qosmio X875. Është një...
video

Video konferenca për shtyp nga Samsung në CES 2013

Konferencën për shtyp nga Samsung-ut për CES 2013 në Las Vegas mund ta shihni nëpërmes një video online qe ka publikuar vetë kompania Samsung për...

Lansohet foto-aparati Sony Cyber-Shot DSC-H200

Në ngjarjen CES 2013, Sony ka zbuluar foto-aparatin e tyre të ri Cyber Shot në formën DSC-H200, një foto-aparat ky i cili me sa...

Smartphone-i Sony Xperia Z paraqitet në CES 2013

Sony gjatë kësaj jave është pritur të njoftojë zyrtarisht për dy pajisje të reja në CES, Xperia Sony Xperia Z dhe ZL, dhe tani...

USB 3.0 me 1TB – Kingston HyperX

Një USB flash me 1TB? Sinqerisht, në fillim kemi dyshuar por kjo është pajisja qe Kingston Technology Company ka njoftuar në një komunikatë për media...

Lenovo shfaq tabletin 27 inç

Lenovo në CES 2013 ka shtuar një pajisje tablet të gjitha në një (all in one) në formacionin e tyre Lenovo IdeaCentre Horizon, edhe...

Shfaqet zyrtarisht Procesori NVidia Tegra 4

NVIDIA ka arritur shumë sukses me procesorin e tyre Tegra 3, kurse tani në CES 2013 kanë njoftuar zyrtarisht për siç e quajnë ata...
video

Samsung demonstron ekran elastik

Departamenti Samsung Displays që posaçërisht merren me ekrane kanë filluar ti zgjojnë orekset tona sidomos kohëve e fundit, me teknologjinë e ekraneve elastik (të pathyeshëm)...

Samsung me televizion UHD 110 inç në CES 2013

Nuk është ende e sigurt se sa mund t’ju bëjmë ballë sot televizioneve gjigande, por nëse jeni të interesuar të shihni se çfarë pritet...