CES 2014
Fillimi Etiketat CES 2014

Etiketa: CES 2014

Audi prezanton tabletin Android të dizajnuar për makinat e saj

Prodhuesi gjerman i automjeteve Audi ka prezantuar tabletin Audi Smart Display në ngjarjen CES 2014. Audi Smart Display është një tablet Android 10.2 inc që...
video

Prezantohet ZTE Bluewatch në CES 2014

Kompani kineze ZTE e njohur më mirë për prodhimin e tabletve dhe smartphone-ve këtë javë në CES 2014 ka prezantuar pajisjen e saj të re...

Panasonic prezanton tabletin unik me çmim prej 2100$

Panasonic ka prezantuar tabletin e jashtëzakonshëm Toughpad FZ-M1. Ajo çfarë e bënë të jetë i tillë këtë tabletë është shpejtësia procesorike e tij dhe...

Prezantohet Laptopi me dy sisteme Asus Transformer Book Duo

Asus në ngjarjen CES 2014 që po mbahet në Las Vegas ka njoftuar për laptopin e ri me dy sisteme operative, Asus Transformer Book Duo, i...

Google shpalos planet e saj për platformën Android në automjete

Google sot në mëngjes në një blog të tyre ka shpalosur planet e saj për platformën e tyre Android që pritet të integrohet në...

Prezantohet Toshiba Chromebook me ekran 13.3 inç për 279 $

Toshiba gjatë ngjarjes Consumer Electronics Show (CES 2014) në Las Vegas ka njoftuar për laptopin e tyre të parë Chromebook me ekran 13.3  inc. Kjo...

Parrot prezanton Fluturaken MiniDrone dhe Transportuesin Jumping Sumo

Nëse jeni lodhur aq shumë saqë nuk jeni në gjendje të lëvizni nga zyra për të shkuar në kuzhinë, atëherë mos u brengosni sepse...

Prezantohet Smartphone Alcatel POP C9

Kompania Alcatel sapo ka zbuluar për publikun smartphone-in e saj POP C9 të bazuar në Android. Seria POP e telefonave Alcatel varion në madhësi...

Lansohet kamera për vetura “Garmin Dash Cam 10”

Garmin ka lansuar një pajisje të re për synim automjetet në rrugë, Dash Garmin Cam 10, e cila është projektuar për të incizuar atë që...

Lenovo lanson serinë e laptopave Y40, Y50, Z40 dhe Z50

Lenovo pas prezantimit të tabletit Thinkpad 8 në CES 2014 ata kanë njoftuar edhe për serinë e laptopve të ri Z40, Z50, Y40 dhe Y50...

DSLR Nikon D4 mund të prezantohet në CES 2014

CES 2014 hapet nga dita e nesërme dhe aty pritet të shohim shumë pajisje të reja që do të debutojnë në këtë ngjarje. Ne presim...

Lenovo njofton për kompjuterin Android

Lenovo ka njoftuar se në ngjarjen CES 2014, do të prezantoj modelin Lenovo N308, i cili njëkohësisht është edhe kompjuteri i parë me platformën Android...