Chip
Fillimi Etiketat Chip

Etiketa: Chip

Qualcomm Snapdragon 820 debuton sot

Qualcomm vetëm kishte njoftuar për chip-in Snapdragon 820 mirëpo për fat të keq nuk ishin dhënë me shumë detaje. Për ata të cilët janë...

Intel njofton për procesorë të ri 64-Bit për pajisjet Android

Intel gjatë një prezantimi në MWC 2014 në Barcelonë ka njoftuar për dy procesorë të ri 64-bit të dizajnuar për smarthphone dhe tablet Android. Procesorët...

Apple ndryshon prodhuesin e çipave?

A e keni ditur se çipat (chips) për pajisjet Apple i prodhon kompania Samsung? Sipas The Wall Street Journal, Apple më nuk do ta paguaj...