Çip
Fillimi Etiketat Çip

Etiketa: Çip

Apple ndryshon prodhuesin e çipave?

A e keni ditur se çipat (chips) për pajisjet Apple i prodhon kompania Samsung? Sipas The Wall Street Journal, Apple më nuk do ta paguaj...

Qualcomm me “Chip” të ri

Bashkëpunëtori i Qualcomm-it, Qualcomm Atheros ka prezantuar një NFC (Near field communication) çip të ri, i cili është me i vogël në dimension dhe...