Corning
Fillimi Etiketat Corning

Etiketa: Corning

Corning prezanton Gorilla Glass 5, tani edhe me rezistent

Kompania Corning ka njoftuar për xhamin mbrojtës të tyre të fundit që përdoret për smartphone dhe tablet, Gorilla Glass 5 i cili është projektuar...

Corning prezanton “Project Phire”

Corning, prodhuesi i mbrojtësve të ekraneve ka njoftuar zyrtarisht për projektin e tyre të ri "Project Phire", prodhimin e një materiali të ri që është më...

Njoftohet për Antimicrobial Corning Gorilla Glass

Corning është e njohur mirë për teknologjinë e tyre Gorilla Glass e cila është përdorur me shumë nga smartphone, dhe tani kjo kompani ka nisur një version...

Gorilla Glass edhe në ekranet e laptopëve

Corning Gorilla Glass është bërë e njohur me emrin e saj duke siguruar ekran rezistencë të qëndrueshëm ndaj gërvishtjeve, pluhurit etj. në disa nga...
video

Demonstrimi i Gorilla Glass 3 në CES 2013

Kompania Corning më parë kishte njoftuar për ekranin e tyre të ri Gorilla Glass 3, të cilin e ka ndërtuar më teknologjinë e përdorur...

Një miliard pajisje më Gorilla Glass

Kompania Corning ka njoftuar se teknologjia e tyre e xhamit Gorilla Glass tani është përdorur në më shumë se një miliard pajisje në mbarë...

Shfaqet xhami i hollë dhe i lëkundshëm

Kompania Corning njoftoi për shfaqjen e xhamit të hollë dhe i lëkundshëm i cili mund bëj revolucion në ndryshimin e formës, të gjeneratës së...