Cortana
Fillimi Etiketat Cortana

Etiketa: Cortana

Cortana në Xbox One: Këto janë komandat më të mira me...

Nëse ende nuk e keni përdorur Coratanan në Xbox One, Microsift do të dëshironte që ta provoni. Si pjesë e Xbox One creators update, asistuesi...

Cortana në iOS dhe Android

Asistenti digjital nga Microsoft, Cortana, aktualisht është në dispozicion vetëm në platformën Windows Phone dhe si duket Microsoft është duke e përgatitur versionin e...

Windows 10 shfaqet me integrimin e Cortana-s dhe aplikacionin e ri...

Një tjetër paraqitje e Windows 10 është shfaqur duke zbuluar kështu një numër karakteristikash të reja, ku gjithashtu thuhet se për këto karakteristika Microsoft po planifikon...

Cortana për Android dhe iOS mund të arrihet

Cortana ka vetëm një muaj që është lansuar kurse Microsoft nga tani është duke menduar se si të sjellë asistentin personal digjital në pajisje dhe platforma tjera,...

Cortana vs Siri vs Google Now [Video]

Microsoft sot më herët ka lëshuar versionin Windows Phone 8.1 Developer Preview (për zhvilluesit), ky është versioni i parë i Windows Phone-it që vjen...

Kjo është Cortana, përgjigjja e Microsoft-it për Apple Siri dhe Google...

Versioni i ardhshëm i Windows Phone-it po përgatitet të jetë evolucioni më i madh i këtij sistemit operativ mobil nga Microsoft. Tanimë dihet se...

Microsoft me në fund të lansoj rivalin Siri dhe Google Now

E para ishte Apple, ajo që në vjeshtën e vitit 2011 kishte lansuar asistentin me zë Siri, Google me shërbimin e ngjashëm Google Now kishte...