CyanogenMod
Fillimi Etiketat CyanogenMod

Etiketa: CyanogenMod

Lansohet smartphone-i Micromax Yureka me CyanogenMod

Micromax ka lansuar smartphone-in e tyre të parë me ndërfaqen CyanogenMod dhe quhet Micromax Yureka. Ky smartphone u lansua në Indi dhe do të shitet me...

Smartphone-i “OnePlus One” me karakteristika mahnitëse

OnePlus sot ka prezantuar smartphone-in e parë Android me ndërfaqen CyanogenMod të emëruar si OnePlus One. Duke marrë parasysh karakteristikat e smartphone-it dhe çmimin...

Cyanogen Inc. me logo të re

Të kesh një logo të veçantë është shumë e rëndësishme për një kompani, dhe Cyanogen Inc. duket se e ka kuptuar këtë gjë. Kompania...

Oppo paralajmëron daljen në treg të smartphone-it N1

Disa muaj më parë, Oppo kishte premtuar se smartphone-i i tyre i ri N1 do të dal në treg në Dhjetor, dhe ja tani...

Jelly Bean dhe CyanogenMod 10

Google sot ka lëshuar “source code” për Android 4.1 Jelly Bean në AOSP (Android Open Source Project), disa ditë më heret nga ajo çka...

Android 4.0.x ICS, 100% më i shpejtë me Linaro

Disa programer të Linux-it vendosën të hyjnë më thellë në përmirësimin e kodit të Androidit 4.0.x ICS dhe shfaqën një version të ri të ashtuquajtur...