Facebook
Fillimi Etiketat Facebook

Etiketa: Facebook

Facebook lançon Facebook Lite (APK)

Facebook ka menduar dhe për përdoruesit e smartphonëve Android me specifika të dobëta dhe ka lançuar sot një aplikacion që funksionon vetëm në disa...

Facebook prezanton Facebook at Work

Facebook ka zbuluar projektin më të fundit, Facebook at Work. Rrjeti social i krijuar posaçërisht për bizneset synon të mundësojë mënyrën më të mirë...

Instagram tani posedon me shumë se 300 milionë përdorues

Rrjeti social Instagram, që është në pronësi të Facebook-ut ka njoftuar se tani posedon më shumë se 300 milionë përdorues, të cilët shpërndajnë më shumë...

Facebook Search tani gjen edhe postimet e vjetra

Facebook ka njoftuar se është duke e përmirësuar funksionin për kërkim (Facebook Search), duke e bërë atë më të fuqishëm se më parë. Nga...

Oculus dhe Samsung pritet që së bashku të krijojnë produkte të...

Kompania Oculus tani në pronësi të Facebook-ut po punon ngushtë me kompaninë Samsung për të krijuar Samsung Gear VR, kufjet virtuale si në realitet...

Facebook Groups tani si aplikacion i ndarë në iOS dhe Android

Facebook të martën ka njoftuar për aplikacionin e tyre tani të ndarë "Facebook Groups" që mundëson bisedat në grupe pa pasur nevojë të përdoret aplikacioni i Facebook-ut...

Facebook Messenger tani me 500 milionë përdorues

Ju pëlqeu apo jo, më shumë se 500 milionë njerëz tani përdorin aplikacionin Messenger të Facebook-ut. Në fund të muajit Korrik rrjeti social e ka zhvendosur...

Kujdes nga postimi “Shiko kush ka parë profilin tuaj” në Facebook,...

Kohëve të fundit në rrjetin social Facebook kemi parë në postime të ndryshme, ashtu si edhe në mesazhe që vijnë nga persona të panjohur...

Facebook po teston një funksion të ri për kohën e skadimit...

Facebook thuhet se është duke testuar një funksion të ri që mund të fshij statusin e postuar vetvetiu. Një pjesë e vogël e përdoruesve e kanë...

Facebook do t’na detyroj të përdorim Messenger-in e tyre

Me siguri se ju ka ardhur edhe juve mesazhi. Facebook ka filluar t'i detyroj përdoruesit e saj të përdorin aplikacionin e tyre Messenger, në...

Facebook blen kompaninë e video reklamave online “LiveRail”

Facebook ka njoftuar të mërkurën se ka blerë kompaninë e quajtur LiveRail, kompani kjo e cila nga Facebook është përshkruar, që ndihmon krijuesit e përmbajtjeve...

Facebook më një funksion të ri, i ngjashëm si Shazam

Facebook sot ka njoftuar për një funksion të ri që mund t'i identifikojë këngët, shfaqjet televizive, apo edhe filmat që janë duke luajtur në hapësirën...