Facebook
Fillimi Etiketat Facebook

Etiketa: Facebook

Facebook po ndërton Slingshot, një aplikacion konkurues me Snapchat

Facebook po e shikon me seriozitet Snapchat-in pasi vitin e kaluar dështoi në blerjen e kompanisë për 3 miliardë dollarë. Mark Zuckerberg po kontrollon...

Facebook hyn në biznesin e lajmeve me FB Newswire

Facebook të enjten ka njoftuar për një shërbim të ri ku shpreson se do të bëhet numër një për burimin e lajmeve. Ky shërbim...

Facebook ngjitet në qiell me rrjetin Wi-Fi

Internet.org fisnikërisht po përpiqet për të sjellë qasjen në internet për dy të tretat e planetit që ende nuk kanë qasje. Jo nëpërmes Router-ve...

Facebook blen Oculus VR

Si duket ambiciet e Facebook-ut po rriten dita-ditës. Ka kaluar më shumë se një muaj që kur kompania bleu aplikacionin për mesazhe WhatsApp, me...

Aplikacioni WhatsApp ka probleme!

WhatsApp është duke u përballur me disa probleme. Përdoruesit nga gjithë bota kanë raportuar se nuk kanë mundur të dërgojnë apo pranojnë mesazhe. Gjithashtu...

WhatsApp nga viti 2015 do të kushtoj 99 cent për...

Dje kemi publikuar lajmin se Facebook ka blerë aplikacionin WhatsApp. Që në momentin kur WhatsApp u shit, përdoruesit e këtij aplikacioni kanë filluar të...

Facebook blen aplikacionin WhatsApp për 16+3 miliardë $

Kur aplikacioni WhatsApp ishte lansuar në vitin 2009, askush nuk e kishte menduar se do të rritet dhe të bëhet një kompani miliardere. Megjithatë, Facebook...

Facebook njofton për opsione të reja të identitetit gjinor

Në shumicën e formave që mbushim gjatë regjistrimit, opsionet kur është fjala për gjininë zgjedhjen e kemi në mes mashkullit e femrës. Por çfarë...

Facebook Paper në dispozicion për shkarkim nga 3 Shkurti

Facebook sot ka njoftuar zyrtarisht për aplikacionin e tyre të ri Paper, të krijuar nga Creative Labs. Për njoftimin si dhe lançimin kjo kompani si duket...

Facebook në përgatitje të nis aplikacionin e ri të quajtur “Paper”

Facebook është në përgatitje që të filloj me një shërbim të ri për leximin e lajmeve (news reader) në pajisjet mobile smartphone dhe tablet,...

Sipas raporteve, Facebook blen Branch Media për rreth 15 milionë $

Sipas një mesazhi nga kreshefi i kësaj kompanie Josh Miller, Facebook ka blerë Branch Media. Branch Media me bazë gjendet në qytetin e Nju Jorkut dhe zotëron...

Facebook nis me funksionin “Donate Now”

Nga dita e djeshme Facebook ka nisur me një opsion të ri "Donate Now", që ju mundëson përdoruesve për të kontribuar më të holla në...