Firefox OS
Fillimi Etiketat Firefox OS

Etiketa: Firefox OS

Tableti me Firefox OS shfaqet në Computex 2013

Një tablet me sistem operativ Firefox është paraqitur në ngjarjen Computex 2013. Ky tablet është prezantuar në fillim të kësaj në një konferencë për...

Në shitje, smartphone-at e parë me Firefox OS

Prodhuesi spanjoll GeeksPhone, që ka bërë smartphone-t e parë me Firefox OS për zhvilluesit, kanë filluar sot me pranimin e paraporosive për dy smartphone-et e...

Firefox OS nga Qershori do të debutojë në pesë vende

Mozilla ka njoftuar se sistemi i tyre operativ Firefox OS do të filloj nga muaji Qershor fillimisht në pesë vende. Lajmi është dhënë nga...

Drejtpërdrejt: Sistemi Operativ për celularë Firefox OS

Mozilla ka në plan të shfaq drejtpërdrejt një konferencë për shtyp në Kongresin Botëror për Celularë (MWC 2013), duke prezantuar kështu platformën e saj të re...

Versioni i ri Mozilla Firefox 16 me të meta sigurie

Nganjëherë është mirë që të prisni pak para se të shkarkoni versionet e reja të shfletuesve, aplikacioneve, programeve, etj, përderisa ai version është testuar...

Mozilla publikon sistemin e parë operativ Firefox OS

Tani edhe një sistemi tjetër operativ për smartphone, është ky sistemi i parë nga Mozilla i bërë për smartphone dhe tableta, por në dispozicion është...