Firefox
Fillimi Etiketat Firefox

Etiketa: Firefox

Foxconn pritet të punësojë 3000 inxhinierë të softuerit

Prodhuesi tajvanez i elektronikës Foxconn ka njoftuar se do të punësojë deri në 3000 inxhinierë të  softuerit për të ndihmuar në punën e Firefox-it...

Mozilla ka publikuar versionin e ri Firefox 20

Mozilla ka publikuar versionin e ri të serisë së shfletuesit ueb Firefox 20. Përveç përmirësimeve të privatësisë tek versioni Desktop, ata gjithashtu kanë futur një...

Nuk ka aplikacion të Firefox-it për platformën iOS

Mozilla ka deklaruar se nuk është duke zhvilluar ndonjë version të shfletuesit të saj Firefox për platformën iOS dhe nuk ka ndërmend ta bëjë...

Versioni i ri Firefox 19 në dispozicion një ditë para lansimit

Nëse nuk ju pritet për të marrë versionin e ri të shfletuesit Firefox 19 deri nga lansimi i tij që bëhet nesër, mund ta...

Mozilla nxjerr smartphone-in e parë me Firefox

Mozilla ka nxjerr smartphone-in e parë Firefox ketë javë të cilin e ka krijuar për zhvilluesit, për të inspektuar sistemin operative të ri Firefox. Smartphone-at e ri...

Firefox mbushë 8 vjet

Sot më 9 nëntor 2004, bëhën 8 vjet kur Fondacioni Mozilla ka lansuar versionin e parë të shfletuesit (browser) Firefox. Shfletuesi i Mozilla-s në atë...