Foxconn
Fillimi Etiketat Foxconn

Etiketa: Foxconn

Foxconn thuhet se do të blej kompaninë Sharp për 6.24 miliard...

Më herët është përfolur se kompania Foxconn është e interesuar në blerjen e kompanisë Sharp, gjithashtu është thënë se u ka ofruar një shumë prej...

Pesë ish-punëtorë të Foxconn-it të zhytur në ryshfet nga furnizuesit

Gjiganti i prodhimit kinez Foxconn, i cili ka më shumë se një milionë njerëz të punësuar është prodhuesi ma i madh i elektronikës në botë....

Foxconn do të punësojë edhe 15.000 punonjës të rinj

Foxconn, kompani kjo e cila prodhon shumë produkte të Apple-it, ka njoftuar se në mënyrë drastike do të rrisë madhësinë e fuqisë punëtore të...

Foxconn prezanton një Smartwatch të përshtatshëm për iPhone

Kompania Foxconn e njohur për prodhimin e produkteve të Apple-it, si duket ka vendosur të hyj vetë në tregun e pajisjeve Smartwatch, duke paralajmëruar...

Foxconn pritet të punësojë 3000 inxhinierë të softuerit

Prodhuesi tajvanez i elektronikës Foxconn ka njoftuar se do të punësojë deri në 3000 inxhinierë të  softuerit për të ndihmuar në punën e Firefox-it...

Tableti me Firefox OS shfaqet në Computex 2013

Një tablet me sistem operativ Firefox është paraqitur në ngjarjen Computex 2013. Ky tablet është prezantuar në fillim të kësaj në një konferencë për...

Foxconn dhe Mozilla bashkohen për pajisje me platformën Firefox

Industria Hon Hai Precision e njohur edhe si Foxconn, është bashkuar me kompaninë Mozilla për të krijuar një pajisje që do të ketë platformën...

Sharp shpëtohet nga Qualcomm me 120 milion $

Për ata që kanë përcjell lajmet me herët, mund të keni dëgjuar se Sharp është në vështirësi financiare, dhe sipas thashethemeve, kompanitë si Apple,...