Google I/O
Fillimi Etiketat Google I/O

Etiketa: Google I/O

Regjistrimi për ngjarjen Google I/O 2016 hapet nga 8 Marsi

Gjiganti Google ka njoftuar të martën se regjistrimi për ngjarjen e tyre I/O 2016 do të fillojë nga data 8 Mars dhe do të vazhdoj deri...

Ngjarja Google I/O 2016, datat dhe lokacioni

Kryeshefi i Google-it Sundar Pichai të martën ka njoftuar se ngjarja vjetore Google I/O 2016 do të zhvillohet në mes të muajit Maj, në...

Drejtpërdrejt: Google I/O 2014

Për shumë entuziast dhe zhvillues të Android-it, ngjarja vjetore Google I/O është ngjarja më e pritur e vitit. Është sikur baba-dimri i vitit të...

Nesër fillon Google I/O 2014, çfarë pritet nga kjo?

Konferenca për zhvillues e Google-it, Google I/O 2014, fillon nesër, ajo zhvillohet më 25 dhe 26 Qershor në Qendrën perëndimore të Konventës Moscone në San...

Konferenca Google I/O mbahet me 25-26 Qershor

Konferenca vjetore për zhvillues Google I/O është caktuar të mbahet nga 25-26 Qershori në qendrën Moscone të San Franciskos. Vitin e kaluar, kjo ngjarja...

Motorola X Phone i përfolur mund të quhet Google X?

Spekultimet e më hershme ka qenë se Google është duke punuar në një smartphone të ri Motorola X, smartphone-i është thënë të vijë bashkë me...

Google Babble do të zbulohet në ngjarjen Google I/O?

Thashethemet po qarkullojnë se Google është duke u përgatitur të zbuloj një shërbim të ri të quajtur Google Babble që është dizajnuar si një...

Caktohet data për konferencën vjetore Google I/O 2013

Google ka informuar se konferenca vjetore per zhvilluesit e saj Google I/O (Innovation in the Open) do të mbahet ne muajin Maj në datat 15-17 në San...