Google Nexus
Fillimi Etiketat Google Nexus

Etiketa: Google Nexus

Google me në fund lanson Nexus 5 dhe Android 4.4 KitKat

Google pak me herët ka lansuar smartphone-in e fundit Nexus 5 dhe është në dispozicion nëpërmes Google PlayStore. Google ka nxjerr në shitje dy...

Zbulohen detaje për smartphone-in LG Nexus

Për smartphone-in LG Nexus kanë mbetur vetëm një muaj larg nga dalja ne treg, ditët e fundit  janë shfaqur më shumë detaje në lidhje më ketë...

Brenda 30 ditëve smartphone i ri Nexus nga Google

Thashëthemet e fundit janë që brenda një apo dy muajve të ardhshëm ne do të shohim një smartphone Nexus, si dhe përditësimin (update) për...

Google Tablet për 99 $

Google është duke përgaditur dy versione të reja të Nexus 7 qe pritet të jenë më të hollë dhe do të përdorin LCD panelet...

HTC ONE X 5 apo Google Nexus 5?

Kanë kaluar një vit që nga paraqitja e Samsung Galaxy Nexus dhe nëse Google vazhdon me traditën e saj atëherë shumë shpejt presim pasardhësin...

Ekskluzive: HTC shumë shpejt me një tablet tjetër ne treg

Ka më shumë se një vit qe HTC nuk ka marr asnjë hap për sa i përket fushës se tablet-ve. HTC ka konfirmuar se është duke punuar në...

Ngjarjet që karakterizuan konferencën e Google I/O 2012

Konferenca vjetore e Google-it për zhvilluesit softuerik dhe inovacione I/O 2012, këtë here doli të jetë shumë më shumë se sa një mënyre e...

Krahasim: “Google Nexus 7” kundrejt konkurrencës

Ja, ku jemi një dite pasi morëm të dhënat zyrtare të Google që u bënë publike në sesionin e parë te “Google I/O 2012”....

Tableti Google Nexus 7

Dhe, çfarë mësuam nga prezantimi i parë i Konferences së Google-it për Inovacione dhe Zhvillim që përfundoi para pak minutave? Shumë gjëra u bënë publike,...