Google
Fillimi Etiketat Google

Etiketa: Google

Google është bashkangjitur festës se Ramazanit

Më shumë se një miliard njerëz globalisht shënojnë muajin mysliman të agjërimit këto dite vere. Megjithatë, Google u është bashkangjitur kësaj feste dhe për të...

Google raporton për rritje në shitje dhe fitime

Gjiganti i internetit Google ka raportuar një rritje të shitjeve dhe fitimeve për tre muaj në fund të qershorit, duke paraqitur në deklaratën e tij ...

Ngjarjet që karakterizuan konferencën e Google I/O 2012

Konferenca vjetore e Google-it për zhvilluesit softuerik dhe inovacione I/O 2012, këtë here doli të jetë shumë më shumë se sa një mënyre e...

Google Chrome përfundon fazën testuese

Me sa duket, risitë nga Google nuk ndalojnë dot. Dje, Google njoftoi se shfletuesi i njohur i internetit Google Chrome zyrtarisht doli nga faza...

Tableti Google Nexus 7

Dhe, çfarë mësuam nga prezantimi i parë i Konferences së Google-it për Inovacione dhe Zhvillim që përfundoi para pak minutave? Shumë gjëra u bënë publike,...

Drejtpërdrejt: Konferenca Vjetore nga Google për I/O

SAN FRANCISCO - Kanë mbetur edhe pak orë para se Google të mbajë konferencën vjetore rreth "Innovation in the Open" dhe ngjarjeve te rëndësishme qe...

Android 4.1 “JellyBean”

Që nga versioni Android 1.5, çdo update në Android që ka bërë Google i ka emruar me një emër te ëmbël, duke filluar me çdo...

1 minutë në Internet

Në çdo 1 minutë brenda ditës, sasi e madhe e të dhënave qarkullojnë nga aktivitetet e ndryshme më internet, nga blerjet online, për thirrje...

Google Maps offline për Android

Google ka njoftuar se së shpejti do të sjellin mënyrën offline mode për Google Maps. Pra, nga tani e tutje, do të funksionojë pa...

Google mbyll marrëveshjen për blerjen e Motorola

Google kishte befasuar shumë njerëz vitin e kaluar kishte blerë prodhuesin e famshëm amerikan, Motorola Mobility, ndërsa më pas të njëjtën marrëveshje e kishte...