Google
Fillimi Etiketat Google

Etiketa: Google

Google Chrome Beta vjen në pajisjet iOS

Google nga tani u mundëson përdoruesve të iOS-it që të testojnë versionin Beta të Chrome-it, e cila në heshtje ka shtuar përkrahjen për iPhone dhe iPad në...

Google Maps Offline tani ofron navigim të plotë

Kompania Google me herët kishte njoftuar se do të sjellë një version të plotë të hartave, ku mund të përdoren pa lidhje interneti (offline)....

Më shumë se 19.000 biznese përdorin Android-in për punë

Google ka njoftuar se më shumë se 19.000 organizata tani janë duke testuar, zhvilluar ose edhe duke përdorur platformën Android të tyre për shërbimet e punës,...

Google synon të fillojë dërgimin e porosive me Drone

Dy vjet më parë kompania Amazon kishte zbuluar planet e saj për mundësin e dërgimit të porosive nëpërmes Drone-it, projekt ky i quajtur Prime Air. Ende ky projekt...

Google blen abcdefghijklmnopqrstuvwxyz.com

Disa muaj më parë, Alphabet ishte formuar si kompania amë e Google-it dhe shumë sub-kompanive tjera të saj. Domani-i abc.xyz ishte krijuar si bazë...

Google tani është duke shitur Nexus 6 32 GB për $499...

Përderisa Nexus 6, i krijuar nga Motorola, ka qenë rreth e rrotull përreth 7 muaj, ajo është ende një pajisje  shumë e rëndësishme, duke qenë...

Lansohet Shërbimi WiFi nga Google

Gjatë disa muajve të fundit, ne kemi dëgjuar thashethemet në lidhje me shërbimin e ri, WiFi nga Google dhe tanimë ky shërbim është edhe...

Apple dhe Google dominojnë në tregun botëror të smartphone-ve

Nëse ndonjëherë keni menduar se pse zhvilluesit e aplikacioneve gjithmonë si tendencë fillimisht kanë zhvillimin e aplikacioneve për iOS ose Android, apo ndoshta të dyja,...

Google lanson aplikacionin “YouTube for Kids”

Siç edhe kishte premtuar, Google tani zyrtarisht ka lansuar shërbimin YouTube for Kids (Youtube për fëmijë). Është një aplikacion i veçantë që është i ndarë vetëm...

Google ka blerë aplikacionin për fotografi Odysee

Shpesh ju ndodh që fotot që keni në pajisjet tuaja mobile dëshironi t'i mbani privat ose thjesht dëshironi t'i ndani ato me një grup të...

Microsoft mund të investoj në sistemin operativ Cyanogen

Para disa ditëve nga Cyanogen është njoftuar se është duke punuar në një version të ri të ndarë nga Android-i. Versioni i ri i OS-it do...

Google në bisedime për blerjen e shërbimit për pagesa Softcard

Kompania Google thuhet se është duke menduar në blerjen e një shërbimi për pagesa. Për ketë kompani kjo nuk është diçka e re, kur...