HTC
Fillimi Etiketat HTC

Etiketa: HTC

Lansohet HTC One X10

HTC One X10 është bërë zyrtar. Pajisja tani është e listuar në ueb faqen e kompanisë në Tajvan dhe Rusi. Listimi zbulon se telefoni është...

HTC 10 mini përgatitet për Shtator, vjen me karakteristika të fuqishme

Smartphone-it HTC 10 i kanë mbetur vetëm edhe pak ditë para debutimit të tij zyrtar, por kompania thuhet të ketë diçka tjetër interesante gjatë këtij viti....

HTC One ngacmon me një imazh për smartphone-in e ardhshëm M10

Ndryshe nga kompanitë Samsung dhe LG, HTC nuk ka mbajtur një paraqitje zyrtare në Kongresin Botëror të pajisjeve Mobile 2016 (MWC 2016), për të prezantuar...

Facebook punëson inxhinier të Microsoft-it për ndihmë në pajisje virtuale

Interesi i Facebook-ut në realitetin virtual (Virtual Reality-VR) nuk është më një sekret, sidomos nga viti i kaluar kur kompania kishte njoftuar zyrtarisht se...

Lansohet zyrtarisht HTC One A9

HTC të martën ka lansuar zyrtarisht një model të ri të smartphone-it të emëruar One A9. Ky model posedon procesorin e fundit nga Qualcomm Snapdragon 617, pastaj...

HTC lanson edhe modelin One M9 Plus

Vetëm disa javë pas lansimit zyrtar të smartphone-it HTC One M9, kompania HTC tani ka zyrtarizuar modelin tjetër të ngjashëm, HTC One M9 Plus. Ky...

Konfirmohen specifikat të HTC One E9 +

Tani më është e njohur se HTC do të prezanton pajisjen e re HTC One E9 + në iventin e tyre i cili do...

Shfaqen detajet të tabletit HTC T1H

HTC është duke punuar për të lansuar një tablet të ri i koduar me emrin HTC T1H. Tableti i ri nga HTC vjen me ekranin...

Zyrtare: HTC One M9 prezantohet me 1 Mars

Edhe më herët është thënë se modeli HTC One M9 do të prezantohet në Kongresin Botërore të celulareve muajin e ardhshëm, dhe tani HTC...

Shfaqen karakteristikat të HTC Desire A55

Janë shfaqur disa informata për telefonin e ri nga HTC i koduar me emrin HTC Desire A55, dhe nëse specifikimet janë të sakta, atëherë...

Bloomberg: One M9 do të ketë kamerë 20MP

Një artikull nga Bloomberg zbuloi disa detaje për smartphonin One M9 të HTC-së që do të prezantohet në eventin e 1 Marsit. Së bashku...

HTC One M9 do të prezantohet më 1 Mars

Smartphone-i pasues i HTC One M8 do të prezantohet më 1 Mars në Barcelonë. HTC ka publikuar ftesën në media dhe eventi është planifikuar...