Huawei
Fillimi Etiketat Huawei

Etiketa: Huawei

Huawei P9 vjen me 6 Prill

Smartphone-i Huawei P9 është përfolur të vij në pranverë, ku tani saktësisht e dimë datën e prezantimit zyrtar të këtij smarphone-i. Një ftesë që është...

Huawei e Leica bashkohen për fotografi të smartphone-ve

Në të kaluarën kemi parë se si disa kompani të mëdha të teknologjisë së lartë si Bang dhe Olufsen kishin arritur të integrojnë teknologjitë e...

Huawei vitin e ardhshëm shpreson të hyj edhe në tregun e...

Huawei tani është një nga lojtarët kyç në industrinë e smartphone-ve, gjithashtu është shitësi i tretë më i madh në botë pas Samsung-ut dhe Apple-it. Sipas...

Lansohet në Kinë smartphone-i Huawei Mate 8

Lansohet në Kinë smartphone-i Huawei Mate 8. I pajisur me ekran Full HD 6-inç dhe rezolucion 1920x1080 pikselë, posedon procesorin Kirin 950, 8-bërthamor i cili është i përbërë nga...

Kamerat e pesë telefonave me teknologjinë më të mirë auto fokus

Autofokusi gjatë detektimit të fytyrës, laserët, infraredi, fokusi i pikselëve në nxjerrjen e imazheve dhe ngjyrave më përsosmërinë më të lartë, etj. Të gjitha...

Thashethemet për Huawei Ascend P8 tregojnë për një trup qeramike

Huawei Ascend P7 ka vetëm 6 muaj që ka dal në treg, por disa burime në Kinë po tregojnë se pasardhësi i Ascend P7...

Lansohet tableti i ri Huawei Honor me ekran 8-inç dhe 3G

Huawei në Malajzi ka lansuar një tabletë të ri, Huawei Honor, i cili vjen me ekran 8-inç, dhe është dizajnuar për çmim të ulët.   Huawei Honor përmban...

Zyrtare: Huawei lanson smartphone-in Honor 3C Play

Gjigant kinez Huawei, lansoi një Android smartphone të ri Honor 3C Play, një model i rangut më të ulet dhe më i lirë se...

Samsung e ka mundur Apple me shitjet rekord të smartphone-ve për...

Apple nuk është me e forta me shitjet rekord të smartphone-ve për tremujorin e fund-vitit (Q4) siç është raportuar. Sipas një raporti të ri...

Dikush punon për shërbimin 5G, ne ende nuk kemi as 3G

Në vendin tonë ende nuk e kemi shërbimin e teknologjisë 3G, kurse prodhuesi kinez Huawei thotë së është duke punuar në teknologjinë 5G. Zëvendës kryetari...

Huawei prezanton smartphone-in më të hollë në botë “Ascend P6”

Prodhuesi kinez i elektronikës Huawei gjatë një ngjarje të mbajtur dje në Londër, ka prezantuar smartphone-in më të hollë në botë "Ascend P6". Huawei Ascend...

Huawei dërgon ftesa për 18 Qershor

Huawei ka dërguar ftesa për një ngjarje të veçantë për media më 18 Qershor, mirëpo kompania nuk ka zbuluar se për çfarë do të...