ICK
Fillimi Etiketat ICK

Etiketa: ICK

Hello Tomorrow prezantohet edhe në Prishtinë

Kjo garë globale çon shkencën dhe teknologjinë në një tjetër nivel. Edicioni 2015 i “Hello Tomorrow” i dedikuar për teknologjitë inovative do të përzgjedhë 30...

KosICT vjen për herë të tretë me moton “Ne nuk përcaktojmë...

Konferenca më e madhe rajonale e Teknologjisë së Informacionit dhe të Komunikimit, nën organizimin e STIKK dhe ICK, sjell sërish risi me trendët më...

Solaborate lanson matjen e të dhënave në kohë reale [Video]

Solaborate platforma e parë sociale e bashkëpunimit e dedikuar enkas për ekosistemin e  teknologjisë sot (e enjte) e bëri publike lançimin e matjes së...

Prezantimi i delegacionit të ICK-së nga Kosovo në panairin CeBIT

Mbështetja e bizneseve të reja të bazuara në teknologji dhe inovacion përmes këshillëdhënies së ofruar nga inkubatori i Innovation Centre Kosovo, grantet e dhëna...

Platformë online për prodhuesit dhe dizajnerët nga Kosova

Një prej projekteve më të fundit të kompanisë norvegjeze Athene Project Management, përkatësisht degës së saj në Kosovë, Athene Kosovo është Balkanspring.com. Ky dyqan...

CeBIT 2014, perspektiva të reja për bizneset e IT-së

Ngjarja CeBIT paraqet një prezantim të plotë të produkteve të reja rreth Teknologjisë së Informacionit, e cila gjithashtu bashkon kompanitë të mëdha të cilat ketë...

Prezantimi i EYE Venture ’14

Të martën më 25 shkurt 2014 Innovation Centre Kosovo (ICK) dhe Encouraging Young Entreprenerus (EYE) organizojnë EYE Venture ’14 – Prezantim Informues” mbi atë...

Business Tuesday #14 – Mbrojtja nga rreziqet dhe kërcënimet online

"Business Tuesday" i katërmbëdhjetë me radhë, organizuar nga Innovation Centre Kosovo (ICK) u fokusua në një diskutim mbi temën “Siguria e të dhënave |...

Business Tuesday #14 – “Siguria e të dhënave, Rrjeteve, Web-it”

"Business Tuesday" i katërmbëdhjetë me radhë, organizuar nga Innovation Centre Kosovo (ICK) do të mbahet sot (të martën)  më 11 shkurt  2014 dhe do të fokusohet në një diskutim të pasuruar me disa...

ICK pjesë e Hello TOMORROW Challenge

ICK pjesë e Hello TOMORROW Challenge. Për herë të parë Republika e Kosovës, përmes Innovation Centre Kosovo (ICK), do të jetë e pranishme në ngjarjen...

Aplikacionet për telefona dhe ueb, trende edhe në 2014

Prezantuesit në Business Tuesday #13 thanë se trendet e fushës së teknologjisë do vazhdojnë të jenë aplikacionet për pajisje mobile të mençura dhe për...

A ke ide biznesi? Apliko në ICK!

Thirrja e shtatë për aplikim me ide biznesi për në inkubatorin e ICK-së është lansuar sot më 15 janar 2014 dhe do të qendroj...