Instagram
Fillimi Etiketat Instagram

Etiketa: Instagram

Si të krijojmë Storie mbresëlënëse në Instagram

Kur Instagram fillimisht shfaqi storiet në 2016, shumë shkrime kritikonin se ishte një kopje flagrante e storieve të Snapchat. Edhe pse kjo ende është...

Përditësimi i fundit i Instagram-it sjell opsione të reja

Instagram ka njoftuar se ka lëshuar një përditësim të ri të aplikacionit të tyre mobil për platformën iOS dhe Android. Përditësimi sjell disa opsione të reja...

Instagram sjellë pesë filtra të ri për imazhe në aplikacion

Instagram ka publikuar pesë filtra të ri në aplikacionin e tyre të fotove për platformat Android dhe iOS. Pesë filtrat e ri të lansuar nga...

Instagram tani posedon me shumë se 300 milionë përdorues

Rrjeti social Instagram, që është në pronësi të Facebook-ut ka njoftuar se tani posedon më shumë se 300 milionë përdorues, të cilët shpërndajnë më shumë...

Instagram me probleme, përdoruesit po shprehin zhgënjimin në Twitter

Instagram po përballet me disa probleme ku momentalisht është jashtë funksionit për shumicën e përdoruesve. Ata që përdorin aplikacionin nëpërmes pajisjeve mobile mund ta hapin,...

Instagram prezanton shërbimin me foto-mesazhe “Instagram Direct”

Kompania Instagram në një ngjarje që është mbajtur në New York ka prezantuar përditësimin e quajtur Instagram Direct. Ky përditësim i aplikacionit u mundëson përdoruesve të...

Instagram pritet të lansoj diçka të re më 12 Dhjetor

Shërbimi për shpërndarjen e fotografive Instagram, të cilën Facebook e kishte blerë për 1 miliardë $, u ka dërguar sot ftesë disa medieve të...

Instagram për Windows Phone pritet të lansohet edhe një javë ?

Në Tetor, Nokia kishte bërë njoftimin se rrjeti social për fotografi Instagram do të vjen edhe për të sistemin operativ Windows Phone në javët...

Instagram shumë shpejt në platformën Windows Phone

Kryeshefi i Nokia-s Stephen Elop ka njoftuar sot se pajisjet me Windows Phone shumë shpejt do të marrin rrjetin social të shumë popullarizuar për...

Instagram bënë blerjen e saj të parë, aplikacionin Luma

Instagram ka bërë blerjen e saj të parë duke blerë kështu aplikacionin për shpërndarjen e videove, Luma. Fillimisht është raportuar nga TechCrunch, me pastaj lajmi...

Përditësimi Instagram 4.1 me tipare të reja

Një opsion i ri në Instagram ka shtuar mundësinë për importimin e video klipeve e incizuara më parë nga pajisja juaj. Në një postim...

Instagram shton opsionin embed për ueb

Instagram të mërkurën ka shtuar opsionin embedding për ueb. Duke filluar nga sot një buton i mrekullueshëm është futur në Instagram për shpërndarje (share)...