Intel
Fillimi Etiketat Intel

Etiketa: Intel

Gjenerata e re e SSD nga Intel më në fund është...

Teknologjia Micron dhe Intel janë duke punuar në një memori të gjeneratës së re që nga 2012. Ajo quhet 3D XPoint, dhe ka nje shpejtësi...

Super kompjuteri për lojëra dhe editim

Maingear Rush është një kompjuter i dizajnuar veçanërisht për të përballuar edhe punët më të rënda si, video-lojërat moderne ose editimin multimedial më qetësi...

Intel do të bashkoj biznesin e çipave për PC dhe pajisje...

Intel ka konfirmuar se do të bashkoj biznesin e çipave për PC dhe pajisje mobile, kjo është konfirmuar nga ekzekutivi i kompanisë në një e-mail...

Intel lançon procesorët Core M

Në prezantimin e Intel në Computex, presidenti Renee James ka treguar për herë të parë të ardhmen e Intel-it: një laptop 2 në 1...

Intel njofton për procesorë të ri 64-Bit për pajisjet Android

Intel gjatë një prezantimi në MWC 2014 në Barcelonë ka njoftuar për dy procesorë të ri 64-bit të dizajnuar për smarthphone dhe tablet Android. Procesorët...

Verizon blen biznesin Intel Media Cloud TV

Intel ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me Verizon Communications për shitjen e biznesit të tyre Intel Media Cloud TV. Intel Media ishte kryesisht përgjegjëse për krijimin...

Intel nxjerr tablet të ri të dedikuar për tregun e Arsimit

Intel ka njoftuar për dy tablet të ri që ka prodhuar për tregun e arsimit. Tabletët e ri të prodhuar nga Intel janë në...

McAfee nxjerr një pako për siguri “LiveSafe”

Në ditët e sotme, kërcënimet e sigurisë në pajisje teknologjike ndikojë të çdo konsumator, pavarësisht nga sistemi operativ ose pajisja që përdorni. Me këtë mendim,...

Udhëheqës i ri i Intel-it është zgjedhur Brian Krzanich

Kompania Intel gjatë kësaj javë ka njoftuar se shefin operativ Brian Krzanich e kanë zgjedhur si Drejtor të Përgjithshëm të kompanisë. Ai po merr...

Se shpejti, Laptop me platformën Android

Laptop-at me platformën Android do të vijnë shumë shpejt, dhe me shumë gjasë do ti zbresin çmimet e laptop-ve të tanishëm. Ky është një...

Lansohet platforma për zhvillim të aplikacioneve Intel HTML5

Intel ka lansuar shërbimin e tyre platformë, në formën Intel HTML5 App Development Environment, e cila përfshinë një grup veglash të ndër-platformave HTML5 të cilat...

Intel në plan të mbyll prodhimin e pllakave amë

Intel ka njoftuar së në tri vitet e ardhshme do të përfundoj se prodhuari pllakat amë (motherboard) për desktop. Punonjësit që punojnë në ketë...