iOS 8
Fillimi Etiketat IOS 8

Etiketa: iOS 8

iOS 8 i gatshëm për shkarkim

Disa javë më parë kemi publikuar një Edutek se si të përgatitni iPhone-in / iPad-in për versionin e ri iOS 8. Që nga sot,...

Si të përgatitni iPhone-in / iPad-in për iOS 8

Në javët e ardhshme, kompania Apple do të lanson versionin e ri të sistemit operativ iOS 8 dhe për të gjithë përdorues të pajisjeve...

Del versioni i ri testues, Apple iOS 8 Beta 3

Të hënën Apple ka lëshuar versionin Beta të tretin me radhë të iOS 8, duke e çuar atë më afër prezantimit përfundimtar që pritet...

Apple Maps në iOS 8 mundëson navigimin e automjetit tuaj

Duket sikur Apple është duke përgatitur aplikacionin Maps që në versionin e ardhshëm iOS 8 të integrojë mundësinë për të gjetur automjetin e parkuar...

Microsoft përfitoj më së shumti nga iOS 8 dhe OS X...

Dje kompania Apple prezantoj dy përditësime të mëdha në sistemet e saj për smartphone dhe Desktop, iOS 8 dhe OS X Yosemite. Sipas prezantimit të dy...

Si të instaloni iOS 8 Beta në 3 hapa të lehtë,...

Dëshiron të instalosh iOS 8? Në këtë postim do t’ju shpjegojmë se si të instaloni sistemin operativ iOS 8 të miratuar nga kompania Apple, jo...

Apple prezanton iOS 8, posedon Homekit dhe Healthkit

Siç edhe pritej, pas prezantimit të Mac OS X Yosemite kompania Apple ka prezantuar edhe versionin e ri të iOS-it, iOS 8, në ngjarjen WWDC 2014. Shumë...