iOS
Fillimi Etiketat IOS

Etiketa: iOS

Sega lanson Kingdom Conquest II

Sega ka futur lojën Kingdom Conquest II në dyqanet online AppStore dhe Google Play. Kjo është vazhdim i lojës se njohur Kingdom Conquest origjinal...

Temple Run 2 gati për iOS, javën tjetër për Android

Vazhdimi i lojës me lëvizje të papritura blockbuster e njohur si Temple Run është lansuar sot fillimisht në Zelandën e Re dhe do të...

“iKosova” – aplikacion i ri informativ për Kosovën

Aplikacionet turistike janë një prej trendeve më të zakonshme në vende të ndryshme të botës, dhe pothuajse çdo javë del një që tenton të...

Google Maps për iOS tejkalon 10 milion shkarkime për 48 orë

Në momentin kur Google Maps ka lëshuar aplikacionin për iOS, ne e dinim se do të jetë një hit i madh dhe i pa...

Google Maps kthehet prapë në Apple iOS

Kur kompania Apple kishte lëshuar iOS 6 në shtator, aplikacioni i tyre Apple maps kishte zëvendësuar aplikacionin Google Maps që ka qenë në modelet e...

Facebook u bën thirrje punëtoreve të kalojnë nga iOS në Android

Facebook u ka kërkuar punonjësve të saj të kalojnë nga pajisjet iOS në Android në mënyrë që të metat e aplikacionit për smartphone te...

Shkarko “HERE Maps” për iOS

Aplikacioni "HERE Maps" nga Nokia nga tani e tutje është në dispozicion për përdoruesit e platformës iOS dhe mund ta shkarkoni nga Appstore. Duke pasur parasysh...

OfficeMobile për Android dhe iOS

Sipas portalit “The Verge” thuhet së Microsoft është duke përgatitur aplikacionin OfficeMobile për pajisjet Android dhe iOS që do të jenë gati nga fillim...

35 miliard aplikacione të shkarkuara për iOS

Gjatë ngjarjes ku ishin publikuar produkte të reja nga Apple, janë zbuluar edhe disa fakte intriguese në lidhje me Aplikacionet, iOS dhe produktet e...

Loja Carmageddon edhe në iOS

Pesëmbëdhjetë vjet pas lirimit të tij klasik, loja Carmageddon nga tani mund të luhet edhe në iOS. Loja kushton 2 $ dhe për këtë çmim ju...