iPad
Fillimi Etiketat IPad

Etiketa: iPad

Si të instalojmë Whatsapp në iPad

A ke një iPad dhe dëshiron të instalosh Whatsapp në të? Nëse po, atëherë këtu ju shfaqim se si të instaloni Whatsapp në iPad. 1.Merrni .ipa...

Apple nxjerr përditësimin e ri iOS 9.1

Apple ka nxjerr versionin iOS 9.1 për iPhone, iPad dhe iPod Touch, përditësimi vjen me disa karakteristika të reja, përmirësime në siguri si dhe disa...

Apple dërgon ftesa për një ngjarje me 16 Tetor

Apple ka filluar të dërgoj ftesa për një ngjarje tjetër të tyre qysh nga dita e djeshme. Ngjarje e madhe e kësaj kompanie është...

iPad Mini 3 prezantohet me 16 tetor

Ngjarja iPad 2014 nga Apple tani më është zyrtare, në të cilën kompania pritet të prezanton disa tablet të ri, duke përfshi iPad Air...

Microsoft Office për iPad, nga tani në dispozicion për shkarkim

Më në fund, Microsoft sjell pakon e aplikacioneve Office për iPad ku nga sot e tutje mund të shkarkoni nëpërmjet iTunes. Programet Word, Excel,...

Microsoft Office për iPad nga 27 Marsi

Microsoft Office për iPad më në fund do të vij. Lansimi i këtij aplikacioni është caktuar në një konferencë për shtyp më 27 Mars...

Lansohet për publikun versioni iOS 7.1 për iPhone dhe iPad

Janë bërë më shumë se një muaj që kur u lansua versioni Beta për iOS 7.1 dhe Apple tani ka lansuar ketë version të...

Eksplodon një iPad në dyqanin e Vodafon

Të mërkurën e kaluar  (me 06 Nëntor 2013) në dyqanin e Vodafone në Canberra të Australis ndodhi një gjë e çuditshme. Njëri prej produkteve...

Ngjarja për iPad të ri nga Apple është caktuar me 22...

Apple siç edhe pritej ka lëshuar ftesë për një ngjarje më 22 Tetor. Kompania ka shumë gjasa të prezantoj iPad të ri, duke përfshirë...

Shfaqet video me kopertinat e iPhone 5S dhe iPad Mini 2

Tani kur kanë mbetur vetëm edhe pak ditë para publikimit zyrtar të gjeneratës së re të iPhone, nëpër internet kanë filluar të shfaqen fotografi...

iOS 7 përditësohet me versionin Beta 4

Të gjithë ata që tashmë kanë instaluar versionin iOS 7 në pajisjet e tyre Apple (iPhone, iPad) nga sot mund të bëjnë përditësimin me versionin...

Microsoft Surface më i mirë se iPad nga Apple

Për të tërhequr vëmendjen e përdoruesve si dhe për të treguar realitetin e mangësive ose mundësive që posedojnë produktet nga Apple, në këtë rast...