iPhone 5S
Fillimi Etiketat IPhone 5S

Etiketa: iPhone 5S

Si të instaloni iOS 8 Beta në 3 hapa të lehtë,...

Dëshiron të instalosh iOS 8? Në këtë postim do t’ju shpjegojmë se si të instaloni sistemin operativ iOS 8 të miratuar nga kompania Apple, jo...

Video shpaketim: Apple iPhone 5S

Ngjashëm siç ishte dallimi në mes të iPhone 4 me modelin 4S, edhe iPhone 5S duket dhe ndjehet gati identik me iPhone 5. Me skaje të prera, i...

Blue Screen në iPhone 5S, raportojnë përdoruesit

Blue Screen zakonisht dëgjohet kur ndodh ndonjë problem në kompjuterët me sistem operativ të Windows-it. Arsyeja është se kjo fjalë tani ka filluar të...

iPhone 5S, kostoja e prodhimit 147€, shitet për 930€

Sipas iSuppli IHS, kostoja e prodhimit të një iPhone 5S nga Apple ka çmimin përfundimtar 199 $ ose 147 €. Në këtë kosto 191 $...

Prezantohen iPhone 5S dhe iPhone 5C

Disa orë më parë keni pasur mundësit të përcjellin ngjarjen drejtpërsëdrejti nga Apple me ç’ rast janë prezantuar edhe zyrtarisht modelet e reja iPhone...

Drejtpërdrejt: Në pritje të produkteve të reja të Apple

Sot është 10 Shtatori, një ditë madhështore për adhuruesit e produkteve të Apple-it. Dita kur e gjithë bota e teknologjisë është e orientuar në...

Zyrtare: Ngjarja për iPhone 5S dhe 5C me 10 Shtator

Apple zyrtarisht u ka dërguar ftesë mediave për një ngjarje që ka caktuar të mbahet më 10 Shtator, ku aty priten të prezantohen smartphone-t...

iPhone 5S me procesorë A7

Sipas Clayton Morris, raportorë i rubrikës për teknologji informative në Fox News, smarphone i ardhshëm i Apple iPhone 5S do të ketë të integruar...

iPhone 5S do të jetë me ngjyrë ari

Nuk është besuar në fillim, por thashethemet duket se po dalin të vërteta. Raportet nga AllThingsD se më 10 Shtator Apple do të prezantoj...

Apple pritet të prezantoj pajisje të reja me 10 Shtator

Sipas një raporti nga AllThingsD kompania Apple pritet të prezantoj smartphone-in e saj të ardhshëm, saktësisht pas një muaj. Burimet flasin se kjo ngjarje pritet...

Fotot e reja të iPhone 5S zbulojnë brendësinë e tij

Pak orë më parë kanë filluar të qarkullojnë fotot e para të brendësisë dhe pjesës së pasme të iPhone 5S. Këto fotografi janë zbuluar...

Sharp do të prodhojë ekranin për iPhone 5S

Mund të duket e çuditshme por është raportuar se kompania Sharp ka nënshkruar një kontratë me Apple për të filluar prodhimin masiv të ekraneve për...